X
X

Sanal Sunucu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

AnasayfaYazılarSunucuSanal Sunucu Alırken Nelere Dikkat ...

Günümüzde sanal sunucu hizmetini sağlayan birçok internet sitesi bulunuyor. Özellikle bu konuda hizmet alırken yeterince güvenilir olup olmadığına dikkat edilmelidir. Web sitesinde yer alan kurumsal alanında bilgilerin olması gerekir. Bu bilgilerin doğru olması durumunda kullanıcılar o siteden güvenli bir şekilde sanal sunucu hizmetini alabilir. Ayrıca bu tarz hizmetleri verecek olan sitelerde firmanın iletişim bilgilerinin mutlaka olması gerekmektedir. Telefon numarası veya mail adresi gibi iletişim seçeneklerinin site içerisinde yer alması gerekir. Hizmetlerle alakalı bilgi alabileceğiniz bir alan olması gerekir. Hizmeti alacağınız firmanın size yeterince destek olması önemli bir husustur. Çalışacağınız firmanın desteğiniz olması veya sorunlarınız için hızlı cevap verilebilecek bir alanın olması önem arz eder. Sunucunuzda herhangi bir problemin oluşması durumunda destek almak adına bu tarz bölümlerin olması gerekir. Sizlere sorunsuz bir hizmet verebileceğini düşündüğünüz yerlerden hizmet alabilir. Daha önce ilgili internet sitesinden hizmeti alan kişilerin yorumlarına bakarak işlem yapabilirsiniz. Kendi ihtiyaçlarınıza yönelik olan sunucu seçimini yapmayı unutmayınız. Bunun gibi hususları uygularken aynı zamanda sitenin bağlantısının güvenli olduğuna bakmayı unutmayınız.

Sanal Sunucu ve Altyapı

Sanal sunucu hizmetini alacağınız olan yerin aynı zamanda güçlü altyapıya sahip olması gerekir. Güçlü altyapı desteği sayesinde daha iyi bir hizmet alınabilir. Eski teknolojiyle hizmet veren sitelerin performansı bu konuda yetersiz kalabilir. İşlerinizde herhangi bir problemin oluşmaması adına güçlü altyapı desteğini es geçmeyiniz.

Ekonomik Fiyatlar

Sanal sunucu hizmetini alırken internet sitesinin uygulamış olduğu fiyatların yeterince ekonomik olduğuna kanaat getirmeniz önemlidir. Bu konuda sizlere sunduğu hizmetle doğru orantıda bir fiyatın olması daha olumlu olabilir. Fiyatlara %18’lik KDV oranının dahil olup olmadığını fiyat bölümünde bakabilirsiniz.

Müşteri Memnuniyeti

Sanal sunucu alınan yerin yeterince müşterilere destek sağladığını bilmek gerekiyor. Sizin sorunlarınızla ilgilenmeyen ve hizmeti sattıktan sonra ilgilenilmeyen site sizi hüsrana uğratabilir. Bu nedenle müşteri memnuniyetini ön planda tutan ve daha önce bu şekilde çokça hizmet vermiş olan siteler üzerinden hizmet almak daha olumlu bir adım olabilir.


Top