X
X

Teamspeak Nedir?

AnasayfaYazılarGenelTeamspeak Nedir?

Teamspeak programı özellikle oyun oynayan kişilerin sıklıkla tercih ettiği bir programdır. Online olarak oyun oynayan kullanıcıların oynamayı sevdiği oyun programlarından birisidir. Oyun içerisinde yer alan oyuncuların daha iyi bir şekilde hareket etmesini sağlayan bir programdır. Teamspeak programıyla birlikte kullanıcılar birbirleriyle çevrimiçi bir şekilde konuşabiliyor ve kaliteli bir oyun ortaya çıkıyor. Teamspeak programını kullanmak için kişilerin belirli bir IP adresi üzerinden girmesi veya adrese tanımlanan alan adı üzerinden giriş yapması gerekmektedir. Günümüzde bu konuda sunucu kiralayan ve kendi Teamspeak adresini oluşturmak için destek veren internet siteleri bulunmaktadır. Bu sistem sayesinde insanlar kendi sunucularını oluşturabiliyor.

Teamspeak Sunucu Kiralama

Teamspeak sunucu kiralama işlemleriyle birlikte size atanan bir sunucu bulunur. Bu sunucu sayesinde sizin Teamspeak adresiniz sürekli olarak açık kalır. Belirlenen süreler içerisinde kendi sunucunuzun ayarlamasını yapabilir ve buna yönelik düzenlemeler yapabilirsiniz. Teamspeak sunucu kiralamak için öncelikle bu konuda hizmet veren şirketlerin internet sitelerinden paketleri kiralamak mantıklı olacaktır. Sunucu kiralama hizmetinin ardından kendi Teamspeak adresinizi belirleyebilir ve paket içerisinde sunulan özellikleri kullanabilirsiniz. Sunucu kiralama işlemlerinin ardından sizin adresinize girecek olan kişi sınırına kadar olan kullanıcılar adrese giriş yapabilir. Teamspeak adresinizin kurulumunun yanı sıra adresteki düzenlemeleri yapmanız ve adrese girecek olan kişilerin ilk olarak hangi odaya giriş yapacağını belirlemeniz gerekmektedir.

Teamspeak Kullanımı

Teamspeak programında herhangi bir sunucuya giriş yapmak için adres girmeni yeterlidir. Alan adı tanımlıysa alan adı şeklinde veya IP adresiyle birlikte adrese giriş yapılabilir. Adrese giriş yapıldıktan sonra kendi sunucunuz ise oda oluşturmanız gerekir. Kendi sunucunuzda odaları oluştururken yetki alanlarını ayarlayabilir ve odaya yeni giriş yapan kullanıcıların hangi odaya gireceğine karar verebilirsiniz. Bunun yanı sıra odanın adı, odanın açıklaması gibi çeşitli ayarlamaları yapmalısınız. Kendi oyun alanınızı yaratmak için bir oyun sunucusu alan kişilerin yaptığı işler gibi Teamspeak sunucusu alan bir kişi aynı şekilde adresin bakımını yapmak durumundadır. Arkadaşlarınızla kaliteli bir sohbet ve oyun içi konuşmalar için ayarlamaları yaparak oyuna girebilirsiniz.


Top